czwartek, 14 stycznia 2010

Mechanika tradycyjna... 20x24


Za sama nawet możliwość obcowania z tym cudem dałbym wiele. Tym większą przyjemność sprawił mi Tomek, który na swoim blogu Duże Formaty śledzi niezłomnie losy i dzieje tego wyjątkowego aparatu (chwała Tomasz!).
Mowa oczywiście o cudownie krowiastym Polaroid 20x24.

Tym razem Tomek wyśledził chyba jedyny taki na świecie film z know how obsługi tego cudaka :) Polecam Wam gorąco... film TUTAJ (195MB, mp4)

Swego czasu pisałem o świetnym, opartym raczej o formę niż wybitną ideę, projekcie Tim'a Mantoani "Behind Phorographs", który został wykonany właśnie tym aparatem i rozrósł się mocno.


Niemniej przeglądnijcie sobie ten filmik... magia urządzeń mechanicznych...!4 komentarze:

Baldi pisze...

Tam od razu niezłomnie ;) ... A tak przy okazji - udało mi się zdobyć namiar na tego Czecha w Pradze co to ma jedyną w Europie kamerę Polaroid 20x24 i tak sobie kombinuję, żeby go zmolestować na jakąś prezentację dla polskich fanów :) Może na wiosnę ... Boje się tylko trochę kosztów :) Bo z amerykańskiej strony mamutów do wynajęcia wynika że jedno zdjęcie (jedno naświetlenie) kosztuje tam 200$... Pozdrawiam

ajsikel pisze...

a znam tą stronkę..slyszalem i widzialem o tych cudach wiankach polaroidowych :) noo, pooddychać takim `goo` polaroidowycm to by bylo cos :)

maciek L pisze...

"Behind Phorographs" bardzo mi się podoba, forma przednia, a że idea nie wybitna, co z tego, wciąż widzę dobry dokument.

Anonimowy pisze...

cudo