czwartek, 30 lipca 2009

Ambasador vs. iczek


Wow... :)

Pamiętacie Pana Ambasadora Marki...? Pisałem o Nim tutaj i tutaj.

Tym razem toczę ciekawą dyskusję na kanwie ostatniego materiału, którym zachwycił się redaktor ŚwiataObrazu.
Jak podoba Wam się ten materiał?
Jestem naprawdę ciekaw Waszej opinii. Czy to jest fotografia (tak nazywa to autor tego wpisu) i czym się to różni od grafiki komputerowej i renderowania rzeczywistości?

Czy jest sens dyskutować nad dziełem "artystycznym"? Ambasador zdecydowanie określa to jako przedsięwzięcie artystyczne.
Czy po prostu znowu się czepiam?

Tam warto... Paweł Kosicki, "Studio 66"


Kontynuuję moje fascynację ludźmi z pasją i jednocześnie będącymi doskonałymi rzemieślnikami w swoich fachu.

Po dłuższym czasie od otrzymania prac Pawła i porównaniu ich z pracami znajomych, chciałbym z czystym sumieniem polecić Studio 66 jako miejsce, w którym warto i trzeba drukować zdjęcia na papierze barytowym z użyciem drukarek Epsona.

Ja nie jestem technikiem. Oszukałbym Was gdybym napisał, że po dotknięciu papieru wyczuwam opuszkami, że to jest Harman, Ilford czy Hahnemule... Tak nie jest.
Nie umiem wywęszyć nosem, że tusz to jest Ultrachrome K3 czy inne ustrojstwo z jeszcze większą ilością oznaczeń. Tak nie jest.


Ale jest tak, że jak zobaczę wydruk, który działa na moje zmysły i pasuje do mojej wizji mojego własnego zdjęcia, to uśmiech rozwala mi twarz od ucha do ucha.
Dokładnie tak jest w wypadku druków u Pawła.

Zrobiłem u niego moje najlepsze zdjęcia. Moje Polaroidy 55. I te wydruki naprawdę zwalają mnie z nóg. Dodatkowo wyczuwam w nich prawdziwą pielęgnację ręką Pawła. Lubię jak dzwoni i dopytuje się o co mi chodzi, na co ma położyć nacisk czy dobrze kombinuje. Dbałość o klienta i dbałość o własne dobre imię. To rzadkość coraz większa. Wydruki Pawła to mają.

Na koniec jeszcze jedno. Taki crême de la crême...
Otóż Paweł jest... fotografem!
I to dobrym fotografem.
Bardzo dobrym. Zresztą na stronie znajdziecie jego zdjęcia.

A to powoduje, że oddając mu swoje prace, wiem, że On wie, że ja wiem, że on rozumie co mu daję.
Dlatego nie ma dla mnie opcji...
Wydruki na barycie to Paweł Kosicki, Studio 66.
Warto!!