poniedziałek, 15 czerwca 2009

Tam warto... Marek Mazur, Retro-Kamera Gdańsk


Chmmm..

W sumie nie wiem co napisać, bo Marek Mazur jest człowiekiem, którego przedstawianie jest niemożliwe. Chociażby ze względu na szacunek jakim go darzę i czapką zamiatając podłogę, napisze tylko podstawowe dane.

Marek Mazur, chyba najwybitniejszy na świecie (!! tak, tak!) twórca miniaturowych aparatów, które zyskują uznanie wśród kolekcjonerów i pasjonatów. Rozwiązania mechaniczne i optyczne stosowane w tych cudeńkach są opatentowane zazwyczaj, a jednocześnie są całkowicie autorskie. Ich precyzja mnie onieśmiela.

Człowiek znany bardziej zagranicą (Niemcy, USA) niż w Polsce, choć nie znam specjalisty w dziedzinie fotografii w Polsce, który nie znałbym nazwiska Mazura z Gdańska. Wśród fachowców jest wykładnią i wzorem oraz autorytetem.

Tworzy nadal w Gdańsku-Wrzeszczu w swoim małym zakładzie przy Grunwaldzkiej. Do tego oczywiście naprawia aparaty, których spotkać już nie można lub wymagają precyzji mechanicznej pozostającej poza możliwościami jakichkolwiek serwisów na świecie :)

Marek dorabia, naprawia, składa i reperuje wszystko co jest mechaniczne.
Nie ma rzeczy niemożliwych, a do tego jest wspaniałym gawędziarzem i zdolnym fotografem.

Jeśli więc macie coś, co wydaje się Wam nienaprawialne, a dotyczy aparatów z "duszą" :) kieruje Was do Marka. Telefon: 058 346 05 91.