piątek, 10 października 2008

Polecane na weekend...


Wielu z Was go zna, ale ja nie miałem pojęcia, że jest tak wydajny... przy zachowaniu niezłego poziomu. Maniera wspomagania się flashem trochę mnie razi, ale generalnie wspaniałe i tragiczne opowieści w high-color. Dwa dni nie wystarczą... :)
- Brent Stirton

fot.: Brent Stirton


Z obu stron...


Dzięki uprzejmości "Tajemniczego Zmieniacza Nicków" posiadłem obraz siebie w czasie pracy i jednocześnie mam nieudany efekt tego zabiegu. Lubie takie złożenia u innych więc i sam prezentuje, dziękując jednocześnie Tajemniczemu ;)


fot. Robert Kresa


Polaroid 55, pozytywJesień idzie, nie ma na to rady...Pomimo, że Polaroid 55 zawładnął moim umysłem w stopniu niespotykanym od wielu lat u mnie, nadchodzące kolory jesieni systematycznie sprawiają, że otwierana co dzień lodówka i leżąca pod jajkami paczka Fuji wydaje się wyciągać do mnie ręce w geście rozpaczy i wołać:
- Bierz mnie! Rozpakuj jak paczkę świąteczną... odwiń jak cukierka po miesięcznym poście... drzyj me opakowanie jak papier śniadaniowy..... Naświetl mnie draniu!

I co ja biedny mężczyzna mam zrobić, skoro ta paczka tak bardzo chce...? W dodatku wpisuje się w me jesienno-banalne chcenie koloru.

Zawieszam więc na kołku czarno-białą wyobraźnie. Zatrzymuje kadr w głowie na ostatniej monochromatycznej kompozycji i przestawiam dźwignię w mózgu na pozycję: 'kolor'.


Idę w lasy, pola i jesienne mgiełki nad morzem. Idę szukać leku na zimne poranki. Ciepła kurtka, ciepłe buty i wio... spadajcie wszyscy na dwór!

Ale już!


Park Oliwski
jesień 2001


Olek Grotowski - Jesien idzie