wtorek, 25 marca 2008

Polska Fotografia za miliony dolarów... ?:)

fot.: Sławoj Dubiel

... może kiedyś, ale tymczasem - promujmy sztukę fotografii wspólnie!


Dlatego publikujmy wszędzie gdzie się da informacje o przedsięwzięciach, które mogą popchnąć polską fotografię choć trochę do przodu, np.: w kierunku uznania jej w świecie kolekcjonerskim za 'współważną' malarstwu.

Dlatego powtarzam już widzianą i odtrąbioną na innych blogach i stronach informację o III aukcji Polskiej Fotografii Kolekcjonerskiej.

Za opisem ze strony:
"Aukcja obejmuje swoim zakresem prace autorstwa wybitnych fotografów, prezentując historię tej dziedziny sztuki w Polsce w sposób przekrojowy: z naciskiem na dorobek najciekawszych twórców z okresu ostatnich 40 lat (...) Do jej kolejnej edycji zaprosiliśmy zarówno tych, których fotografie zyskały nabywców, jak i tych, którzy jeszcze nie zostali docenieni przez kolekcjonerów, a wartość artystyczna ich prac zdecydowanie ich do tego predestynuje."

To ostatnie zdanie trochę mi zgrzyta. Może to wrodzona "czepialskość", ale jak oglądałem katalog z zeszłego roku, to dobór fotografii na aukcję był dla mnie zagadką totalną. Chciałbym poznać klucz jakim kierują się organizatorzy. Bo czasami ciut żenada pachniał zeszły rok...
Trzymam jednak kciuki i chyba się wybiorę... 9 kwietnia licytacja!

Polecane z pełnym brzuszkiem...

fot.: Martin Parr

Najedzeni jesteście, stosy ciast walają sie po biurach i w domowych czeluściach kuchni, więc warto trochę przypomnieć sobie, po jaką cholerę zainteresowaliście się fotografią.
A nic tak nie doprowadza nas do stanu euforii, jak oglądanie po raz setny najlepszych zdjęć w historii tej młodej gałęzi sztuki.

Ponieważ strona ta umknęła mi gdzieś (sam nie wiem jak to możliwe) więc przypominam Wam.
Najlepsze zdjęcie Największych Mistrzów w pigułce... MadeinPhoto.

Kawka, makowiec lub sernik do łapki i delektujecie się. Och... Ach... odpływać jest rzeczą ludzką...
Żeglujmy więc...

Pieśń dla portrecistów...


To pewnie raczej powinien być hymn dla fotografów, chcących wejść przez portret w druga osobę i "oddać jej duszę" na zdjęciu.
Czyż to nie jest założenie portretu charakterystycznego...?
"...Życie pełne sekretów w szarym człowieku..."

A więc proszę głośno i na maksa :) Hymn...

! WWW.POLSKIE-MP3.TK ! maanam - the best of kora and maanam - vol. 2 - 07. szare miraze