piątek, 22 lutego 2008

Jeszcze o WPP - Gudzowaty...

"Yoga performers", fot. Tomasz Gudzowaty i Judit Berekai

Cichną pomału echa wyników tegorocznego WPP. Dyskusje, które przetoczyły się przez odwiedzane przeze mnie fora i blogi były naprawdę bardzo ciekawe. Również te, dotyczące polskich akcentów: Milacha i Gudzowatego.

Pozwolę sobie ostatnim rzutem na taśmę przypomnieć materiał o Gudzowatym i jego sukcesach, jaki ukazał sie w "Polityce" w maju 2006 roku. Dla jednych plotkarski, dla innych ciekawy backup dla życia fotograficznego Gudzowatego.

Tak czy siak, warto przeczytać chociażby z powodów czysto socjologicznych, jak widać bowiem za każdym z nas ciągnie się jakiś drugi plan. Dyskusja na temat Gudzowatego trwa również na forum Canona. Ciut skręca w kierunku zbyt ogólnym, ale warto przejrzeć.

Black&White - to robi różnicę...

fot.: Sam Jones, TIME Magazine (Vol. 171 No. 9, US Edition)

Na kanwie opublikowanej właśnie w TIME sesji z George Clooney - chciałbym zwrócić waszą uwagę na fakt, że fotografie BW robią jednak różnicę :)

Oglądnijcie te 9 fotografii i powiedzcie mi, że nie mam racji mówiąc, że dobre zdjęcia zaczynają sie wraz z pierwszą fotką Georg'a w czarno-bieli (nr 5)...?! Te pierwsze, kolorowe to takie 'stockowe cukereczky'.

TIME - kiedyś magazyn, który kreował trendy w fotografii, dzięki któremu mogliśmy poznać życie i Czasy takimi jakimi widzieli je świetni fotografowie.
Ludzie TIME'a byli pokazani wspaniale, sesje z wybranymi bohaterami były przemyślane, wykwintne, wysublimowane (nie obawiajmy się używać dziwnych słów).

Sesję robił niezły (nawet świetny) fotograf tzw. celebrities - Sam Jones.
Szkoda, że dał sie uwieść kolorowi w tej sesji, bo tak całość byłaby świetna.
Na jego stronie znajdziecie wiele niesamowitych stylizacji gwiazd... umie sie gość bawić i oni umieją.
Niemniej za każdym razem mam wrażenie, że czarno-białe zdjęcia Nicholsona przed swoim domem będą zawsze lepsze od kolorowej papki.

Ech... TMax leży w lodówce, czeka... na Jack'a :)

Które wybrać...?


Z okazji pierwszej wizyty Młodego w przedszkolu zrobiłem trzy zdjęcia. Tego samego dnia, w trzech innych miejscach. Użyłem dwóch innych filmów, miałem to samo szkło. Które się Wam podoba najbardziej?

I może dlaczego... ja mam swój typ. Ciekawy jestem czy zbieżny z Waszym...?
Wasz wybór będzie wydrukowany w formacie 40x40 i powieszony w pokoju Młodego. A co! Niech ma :)

Będę wdzięczny za każdy głos...