wtorek, 7 października 2008

Jak nie brudzić w łazience...

... wywoływaczem :)

Na kanwie ostatniego zmywania podłogi w łazience i potrzeby wykonania ręcznie odbitki w najbliższych 3 miesiącach, zacząłem szukać alternatywnych rozwiązań do klasycznego rozkładania kuwet po małej, ciasnej i dusznej łazience.


I oto... ktoś podrzucił mi taki ciekawy link - Nova Darkroom Monochrome Processor
Wszystko w jednym pudełku.


Ciekawy pomysł, myślicie, że realnie da się to wykonać?
5 komentarzy:

Rosomak pisze...

nie za wiele widać na tym zdjęciu, ale czemu nie. takie maleństwo łatwiej też umieścić w płaszczu wodnym z jakimś termoregulatorem.. mam w domu średnio 16 stopni co bywa problematyczne, a 3 kuwety niełatwo utrzymać w takich warunkach przy 20.. widzę też kilka innych profitów takiego rozwiązania ale pewnie wymienione w opisie. z prawdopodobnych negatywów: pionowe umieszczenie powierzchni oddziałującej na papier przy braku jakiegoś mieszania roztworów może prowadzić do nierównomiernego zużywania się chemii i rozmieszczenia aktywności roztworów gradacyjnie w pionie. nie wiem czy to co mówię jest zrozumiałe i sensowne, ale tak mi się to widzi. trzeba by tym wszystkim mieszać za każdym razem jakimś patyczkiem. tak czy siak plusy przeważają. kompaktowość rozwiązania strasznie mnie pociąga, mam miniłazienkę. u szklarza do zrobienia za jakieś 30-40 zł jak sądzę, może mniej.

Apate pisze...

A może wersja tańsza ? a da się film też wywołać...

http://www.allegro.pl/item449610809_zestaw_do_obrobki_papierow_fotograficznych.html

witek pisze...

Nova ma termostaty w każdym slocie (nie wiem czy ten model też), to może nie być łatwe do wykonania.

Osobiście polecam trzy deep tanki (spawane z poliwinylu, lub stali nierdzewnej), stojące ewentualnie w dużej kuwecie z akwariową grzałką z termostatem i pompką do dystrybucji wody w obrębie kuwety -- przydatne jeżeli wołasz w trybie czas/temp.

Jeżeli używasz one shot'ów, licz się z dużą pojemnościo-żerczością takich rozwiązań, jeśli hartujesz wywoływacz, to nie ma problemu, będzie on mieszkał w jednym slocie, czy tanku.

Jest jeszcze jobo drumexpert 3000 na rolkach do one shot'ów (3006, 3010 do 4x5) jakieś PLN 400 używany + PLN 75 rolki. Nie używałem.

witek pisze...

Tanki.

stal: 1, 2, 3
poliwinyl (winidur): 1
plastik: 1, 2

grazioso pisze...

Działa, działało kiedyś przy ulicy Boh Stalingradu /obecnie Theresy Orlowskiej ;-)/ Wtedy było mocno siermiężne...

Koledzy chyba nie czytali o wyższości wywoływania grawitacyjnego nad koreksowym mieszactwem, ale składam to na ich młody wiek
Grazioso

PS. Wszedłem z linka od Michała Rogali i utonąłem, niczym błona 6x9 w 60 litrowym tanku